Hlavná navigácia
Navigácia

Plastové obklady AREA

Nové plastové obklady AREA sú prefarbené priamo v hmote (je dôležité vedieť, že sú použité iba kvalitné suroviny a pigmenty, u ktorých garantujeme zdravotnú nezávadnosť).

plastove palubky prostavbu color P100 barvy

Rozmery a ceny doplnkových profilov na obklady AREA nájtede TU:

V PONUKE:

Cena s DPH - 0,58 €/bm, 5,79 €/m²

AKCIA pri odbere celých balení:

Cena s DPH - 0,496 €/bm, 4,96 €/m², 14,88 €/bal.

Obklady sa predávajú v dĺžkach 3 m. V balení vždy 10 ks plastových, obkladových lamiel = 3 m2.

 

                      HOBBY

Plastové obklady AREA HOBBY sa vyrábajú iba v bielej farbe a iba v dĺžke 3 m. AREA HOBBY je odľahčená ekonomická verzia obkladu za zvýhodnenú cenu. Obklad má skladobnú šírku 10 cm a vytvára takzvaný tatranský profil. Tento ľahký obklad je určený predovšetkým na obloženie strešných podhľadov alebo na plochách, kde sa nevyžaduje odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Možno ich použiť aj na plochách vystavených slnku. Nie sú však vhodné pre použitie na fasádach alebo sokloch, kde môže dôjsť k ich mechanickému poškodeniu, napríklad krúpami.

Cena s DPH - 0,62 €/bm, 6,21 €/m²

 

 

                    BIELA

AREA sú kvalitné jedenásť komorové plastové obklady za vynikajúcu cenu - ponúka najlepší pomer ceny a kvality! Majú skladobnú šírku 10 cm a vytvára takzvaný tatranský profil (s priznanou širšou drážkou medzi obkladmi). Farby biela, mramorová a šedá je možné použiť aj na plochách vystavených slnku.

Cena s DPH - 0,75 €/bm, 7,46 €/m²

 

            MRAMOROVÁ                      ŠEDÁ                                         HNEDÁ

 

              GRAFITOVÁ

 Cena s DPH - 0,79 €/bm, 7,88 €/m²

 

                SMREK                              BOROVICA                       ZLATÝ DUB

 

                ORECH                          ČIERNA ČEREŠŇA

Tmavé obklady a profily (napr. Hnedé, grafitové a všetky imitácie dreva) nie sú vhodné pre obloženie plôch vystavených slnečnému žiareniu. Použitie tmavých obkladov na slnkom exponovaných plochách je len na vlastnú zodpovednosť.

Hlavnými prednosťami plastových obkladov v porovnaní s drevom sú:

Plastové obklady - sú ľahké, držia tvar a odolávajú vplyvom prostredia a vlhkosti. Patria medzi nehorľavé materiály. Vynikajú jednoduchou montážou, jednoduchou údržbou a dostupnou cenou. Vďaka komôrkovému dizajnu plastových obkladov majú dobré tepelnoizolačné i zvukovoizolačné vlastnosti. Vďaka svojim prednostiam sú plastové obklady stále viac používaným stavebným prvkom. Majú extrémne dlhú životnosť. Vďaka svojej pevnosti a trvanlivosti predstavujú tieto profily z PVC najrozumnejšiu investíciu do vybavenia Vášho domova.

Využitie plastových obkladov v domácnostiach:

  • Kúpeľne
  • Úžitkové budovy - svoje uplatnenie tu plastové obklady často nájdu pri renovácii vnútorných múrov, kedy sa inštalujú priamo na pôvodné steny bez ďalších prác
  • Garáže - veľmi obľúbené pre svoju odolnosť voči prachu, znečisteniu a jednoduchej údržbe
  • Vstupné priestory
  • Obytné priestory - použitie do obytných priestorov je úplne bežné. Zákazníci často ocenia aj kombináciu rôznych dizajnov a dosahujú tak nevšedného a pôsobivého prostredia domova.

Využitie plastových obkladov v komerčných objektoch:

  • Reštaurácie - obľúbené sú najmä desingy imitujúce vzhľad dreva, ktoré vytvárajú pekné kombinácie s dreveným vybavením
  • Kancelárske priestory - nielen cenovo priaznivé, ale tiež jednoduché použitie pri renovácii interiérov.
  • Priestory vystavené pôsobeniu vlhkosti či zvýšenému pohybu osôb - tu zákazníci najviac oceňujú jednoduchosť údržby a vysokú odolnosť proti oderu a nárazu.
  • Skladové priestory - často aj v kombinácii so zatepľovacími prvky.

Montáž:

Pri použití na plochách, ktoré sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu je nevyhnutné dbať na správnu dilatáciu, tj. nevsúvať profily moc do seba, nechať niekoľkomilimetrová vôľu.
Na uchytenie používajte nastreľovacie sponky s veľkosťou minimálne 14 mm alebo montážne úchytky (montážne klipy), ktoré obklad prichytia mimo jej plochu a umožní obkladu "jazdiť" a tým dilatovať. Na prichytenie úchytiek použite klinčeky. Je nutné dodržať rozstup roštu maximálne 300 mm!

Tieto plastové obklady sú certifikované ako zdravotne nezávadné. Neobsahujú škodlivé ťažké kovy. Ako príslušenstvo je k obkladom dodávané niekoľko typov doplňujúcich profilov, ktoré Vám pomôžu doladiť obkladanú plochu podľa Vašich predstáv.
Všetky komponenty týchto obkladov sú perfektne zladené a vytvárajú efektný vzhľad.

UPOZORNENIE:

Plastové obklady aj doplnkové profily vždy skladujte v tieni, v suchu, na pevnom a rovnom podklade. Za horúceho počasia (teplota nad 26 ° C) je nutné pri skladovaní plastové obaly rozrezať tak, aby obklady aj profily vetrali. Nikdy nenechávajte obklady ani profily ležať na priamom slnku, mohlo by dôjsť k ich deformácii!

Tolerancia výrobných rozmerov + - 1%

                                           Foto realizácie nášho zákazníka

 

 


Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.fasadainak.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk