Hlavná navigácia
Navigácia

KORKOVÉ FASÁDY DECORK

Potrebuje Vaša existujúca fasáda renováciu, alebo zateplenie? Hľadáte riešenie pre fasádu nového domu? Korkový nástrek je potom ideálnym riešením. Ponúka tepelnú a zvukovú izoláciu, dýcha a odpudzuje vodu.

Cena PRÍRODNEJ KORKOVEJ ZMESI :13,61 €/m². (cena je počítaná na 2 nástreky na m²)

Cena KORKOVEJ ZMESY S TONEROM :13,85 €/m². (cena je počítaná na 2 nástreky na m²)

Korková zmes DECORK v sebe spája to najlepšie z prírodného korku, granúl živice na báze bio, z ktorých získava svoje jedinečné elastické, odolné a izolačné vlastnosti.

Pred aplikáciou je vhodné použitie základného náteru na vodnej báze GRIP PRIMER, alebo D20 FIXAČNÝ A UPEVŇOVACIA PENETRAČNÝ NÁTER.

 

  Realizácia korkovej fasády DECORK v kombinácií s flexibilným kameňom TEHLA

Mnohé fasády sa v priebehu času veľmi zhoršia vplyvom vlhkosti, pretože prebytok vlhkosti nemôže byť rozptýlený vetraním. Až doteraz, pravidelné maľovanie bolo jediným riešením ako renovovať estetický aspekt fasády, avšak toto nie je riešenie na zlepšenie tepelnej izolácie budovy, ani to nevyrieši problém vlhkosti. Korok je 100% vode odolný a tým vytvára izoláciu na stenách budovy. Na rozdiel od farby, korok zabraňuje odlupovanie spôsobené vlhkosťou a braní tak vznikajúcim prasklinám a mikro trhlinám na omietke. Prevencia je lepšia ako „liečba”. Budovy pokryté korkovou fasádou pôsobia nie len esteticky, ale navyše zvýšia životnosť Vášho domu a sú bezúdržbové. Korok koriguje všetky tepelné nedostatky, ako sú tepelné mosty, ktoré spôsobujú vnútorné kondenzácie a zároveň zabraňuje vytváraniu plesní a húb. V dôsledku toho sa vnútro budovy stáva stabilnejším a zdravším prostredím pre jeho obyvateľov. Renovácia striekaným korkom je ideálnym riešením pre dosiahnutie dokonalej vnútornej teploty v budove a zároveň minimalizuje náklady na vykurovanie. V závislosti na zemepisnej polohe môžete dosiahnuť rozdiel 5 ° C až 8 ° C medzi vnútornou a vonkajšou teplotou. Odolávajú extrémne vysokým teplotám a extrémne chladným teplotám. Zároveň slúži aj ako zvuková izolácia / redukcia šumu o 8 až 10 decibelov /. Je vhodný na opravy a zapuzdrenie vonkajších vrstiev napr. Azbest, vlákno cementové dosky a pod.

Korkové fasády sú odolné voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom iných látok, ktoré majú tendenciu poškodiť povrchovú úpravu stien. Navyše majú protipožiarne vlastnosti / klasifikované ako trieda M1 /.

VÝHODY:

- tepelná izolácia (korok je najlepší prírodný tepelný izolátor)
- akustická izolácia pre stredné frekvencie
- odolnosť proti vode na 100% a bez kapilárnej činnosti
- odstránenie tepelných mostov
- anti kondenzácie (eliminuje "studené miesto" v neizolovanom povrchu)
- priedušný na 80%
- odolný voči slanej vode pri ponorení do nej (nie nepretržite).
- dekoratívny a estetický
- protipožiarny, klasifikovaný ako trieda 1 (M1) a RF v 55. minúte, samohasiaci od prírody.
- ľahký v suchom stave
- možnosť aplikácie na takmer každý povrch betón, kov, drevo, PVC, polystyrén, omietky, ...
- anti liadok (platí to v blízkosti morských lokalít alebo v agresívnom prostredí)
- cenovo výhodnejší ako klasická ťahaná fasáda
- odolný a ekologický
- bezúdržbový

- široká škála dekorov


                                                                                                                                                   

Ďalšie informácie nájdete aj na stránke FASÁDA INAK.


Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.fasadainak.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk