Hlavná navigácia
Navigácia

KORKOVÉ FASÁDY SUBERITE

Kto dnes nešetrí, plytvá nielen energiou, ale najmä svojimi peniazmi. Jednou z možností šetrenia je aj zatepľovanie domov. Existujú rôzne izolačné materiály, no čoraz viac ľudí dnes preferuje prírodné materiály. Ich výhodou je ľahká dostupnosť, výrazné úspory energií a pozitívny vplyv na zdravie. Takýmto materiálom je aj korok, ktorého vlastnosti ho predurčujú na výrobu izolácií proti hluku, úniku tepla a vibráciám. Má antibakteriálne účinky, zabraňuje vzniku a šíreniu plesní, je paropriepustný, nenasiakavý, antistatický a rozmerovo stabilný, má dlhú životnosť. Odpudzuje aj drevokazný hmyz a hlodavce.
Korková zmes SUBERITE vďaka vysokej koncentrácii čistého korku (viac ako 80%) poskytuje mnoho riešení:nahrádza hydroizolačné materiály, asfaltové pásy či klasickú tepelnú izoláciu, a tým výrazne zvyšuje účinnosť v porovnaní s ostatnými materiálmi, a okrem nepochybných vynikajúcich technických charakteristík sa vyznačuje tiež atraktívnym vzhľadom, vďaka povrchovej úprave a farbám, ktoré ešte viac rozširujú oblasť využitia.

 

Popis výrobku:

Korok (z 80%) vo zmesiach so živicami šetrnými k životnému prostrediu na báze vody. Čo sa týka postupu - jedinečný.

Výrobok je dodávaný v polohustej paste už pripravený na použitie jednoduchou aplikáciou.

Dodáva sa v rôznych zrnitostiach - 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5 mm (2,0 mm).

Vlastnosti korkovej fasády:

VODEODOLNÝ - UMÝVATEĽNÝ

Suberin je voskovitá vodeodolná látka prítomna v bunkách korkových plátov. Dospelé bunky umierajú a naplnené vzduchom robia korok vysoko izolatívnym materiálom, ktorý sa stáva ochranou proti plynom a ďalším chemickým činidlám.

PRUŽNÝ

Jeho 52% pružnosť zabraňuje tvorbe mikrotrhlín.

STÁLOFAREBNÝ

Čierna je stále čierna – vysoká odolnosť proti UV žiareniu.

PRIEDUŠNÝ

Suberite, aplikovaný na studené a vlhké steny, umožňuje vlhkosti, aby sa vyparila. Nie je nutné vykonávať akékoľvek ďalšie postupy alebo aplikácie.

ODOLNÝ VOČI EXTRÉMNYM TEPLOTÁM A MORSKEJ SOLI

Skúšky vykonávané s roztokom soli medzi +82°C a -28°C na Suberite nepreukázali žiadne defekty ani trhliny.

PROTIŠMYKOVÝ

Svojim mierne zdrsneným mäkkým povrchom pôsobí protišmykovo na vodorovných plochách aj v okolí bazénov.

ODOLNÝ VOČI CHEMICKÝM LÁTKAM

Prevedený test s 23 studenými (rozpúšťadlami) tekutinami, vyliatymi na Suberite, preukázal, že tieto na ňom nespôsobili žiadnu zmenu povrchu.

ODOLNÝ VOČI XYLOFÁGNÝM HUBÁM

Zamedzuje vytváranie hub a plesní.

ZVUKOVO POHLTIVÝ A NEPRIEZVUČNÝ

Vďaka vysokému stupňu pružnosti a obsahu ľahkého korku poskytuje ochranu proti hluku, ktorá činí zo Suberite vynikajúci hluku odolný materiál. Vhodný i ako pohltivý materiál na fasádu.

TEPELNÝ ODPOR (λ =0,045 W/mK)

Vďaka svojím prírodným vlastnostiam si Suberite udržuje stálu teplotu svojho povrchu.

Korková zmes SUBERITE je vhodná do exteriéru aj interiéru. V exteriéri sa využíva na kontaktné aj odvetrané zateplenie fasád domov, základov stavby, izolácie striech, terás a strešných garáží. Pre svoju schopnosť znášať vysoké vlhkostné zaťaženie je najvhodnejším riešením pre izolácie vegetačných striech. Jeho výhodou je, že dom zateplený korkom dýcha. Preto je vhodný na zateplenie hlavne starých domov, ktoré majú problém s vlhkosťou, alebo inak povedané, potrebujú dýchať. Korok je paropriepustný, kým polystyrén vlhkosť neprepúšťa. Minerálna vlna zas pri kontakte s vodou stráca svoje vlastnosti. 

Tepelné a zvukové izolačné vlastnosti sa osvedčili aj pri izoláciách podláh, vnútorných priečok a stropov. Interiérové použitie korku obmedzuje nežiadúce tepelné straty, eliminuje vznik tepelných mostov a navodzuje príjemnú tepelnú aj vlhkostnú atmosféru. Korok vydrží veľké namáhanie poveternostnými podmienkami. Neprekáža mu voda. Jeho životnosť je okolo 70 rokov bez straty vlastností. Ak ho použijete na izoláciu v priečke, zostane vám bezozmeny, dá sa povedať, že navždy. Na rozdiel, napríklad od polystyrénov, ktoré degradujú a časom prichádzajú o izolačné vlastnosti. 

 

Suberite možno nanášať na vnútorné alebo vonkajšie steny s akoukoľvek povrchovou úpravou, s akýmkoľvek estetickým efektom a v akomkoľvek farebnom prevedení.

Vonkajšie steny

     Cement / omietka / betón

     Tehlové múry: tehla / kameň

     Drevo

     Kov

     Plasty

     Kompozitné materiály

Vnútorné steny

     Stierka / omietka

     Sadrokartón

     Kompozitné dosky

     Drevo

     Lak / farba

Zobrazenie farebnosti na monitore alebo inom zobrazovacom zariadení nemusí zodpovedať farbe a odtieňu skutočného produktu.Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.fasadainak.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk